Samba Perküsyon ve Ritim Atölyesi LATİN CENTRE İZMİR
 
ANASAYFA
 
HAKKIMIZDA
 
HİZMETLER
 
BLOCO ENTRUDO
 
SABOR
LATINO
 
REFERANSLAR
 
İLETİŞİM
 
 
 
HİZMETLER
 
 
Latin Perküsyon Kursları
Samba Perküsyon Kursları
Kurumsal Hizmetler
 
 
 
 
 
  Kurumsal Hizmetler

Bloco Entrudo Samba perküsyon Workshopları

Bloco Entrudo ile Brezilya’nın otantik ritimleri ve geleneksel Brezilya enstrümanları eşliğinde eğlenerek öğreneceğiniz ve bu eşsiz müziğin büyüsüne kapılacağınız unutulmaz bir deneyim sizleri bekliyor.

 
 

Samba Ritim Workshopları:

Bildiğimiz gibi karnavallar ülkesi Brezilya dünyanın en zengin eğlencelerinden birini sunmaktadır. Tüm yıl boyunca hazırlanan Samba grupları, yüzlerce katılımcıları ile uzun bir yılın emeğini sokak şenliklerinde sergilemektedirler. Samba Batucada ve Samba Reggae gibi coşkulu Samba ritimleri birçok farklı perküsyon enstrümanları ile sergilenmektedir.

Workshoplarımızda bu deneyimi yaşayacak olan katılımcılar Chocallo, Surdo, Agogo, Tamborim ve Caixa gibi geleneksel Brezilya enstrümaları ile tanışma Samba ritimlerini bu enstrümanlar ile çalma şansını yakalayacaklar. 

 

Katılımcı Sayısı ve Çalışmanın Niteliği:

Atölyelerimiz  her konum ve eğitim düzeyindeki kişilere hitap edebilmektedir.

Çalışmalarımız, katılımcıların sosyal ilşkilerini ve iletişimlerini güçlendirmektedir.

Yaratıcılığı desteklemekte ve kişilerin kendilerini daha rahat ifade edebilmelerini sağlamaktadır.

Birlikte müzik yapan kişiler karşılarındakini daha kolay kabullenme becerisi geliştirmekte ve daha sabırlı ve anlayışlı olmayı öğrenmektedirler.

 
 
 

Maksimum 40 katılımcı ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız entrüman tanıtımı ile başlamakta, katılımcılar kendilerine yakın hissettikleri enstrümanı deneyerek çalışmaya başlamaktadırlar. Eğitim grubunun desteği ile size en doğru enstrüman seçeneği sunulmakta Mestre’nin (grubun şefi) verdiği komutlar eşliğindeve yavaştan hızlıya doğru eğlence dolu bir ritim çalışması yapılmaktadır.

 
 
 
 
Samba Perküsyon Workshop’un faydası:

Ritim çalışması eğlenceli olduğu kadar aynı zamanda eğitsel bir çalışmadır.

Latin Amerika kültürünü tanıyacak,onların çoşku dolu kutlamalarını deneyimleyeceksiniz. Asırlar boyunca tüm kültürler kendilerini ritim eşliğinde ifade etmişlerdir. İster kutlama, ister anma, isterse protesto amaçlı olsun, ritim tüm insanlığın en önemli ifade şekli olmuştur.

Samba perküsyon çalışması takım çalışması, özgüven, kendini ifade edebilme, yaratıcılık, tolerans geliştirme, iletişim ve motivasyon da dahil olmak üzere size pek çok yararlar sağlayacak bir etkinliktir. 

 
 
Neden Brezilya ritimleri:

Brezilya Dünyanın en büyük 5. ülkesidir ve pek çok farklı kültürün dinamizminden etkilenmiştir. Afrika’dan Amerika Birleşik Devletletlerine, Avrupa’dan Kızılderili kültürüne kadar pek çok kültürün etkilerini Brezilya ritimlerinde görmek mümkündür

Bütün bu zengin kültürlerin birleşmesi sonucu belki de Dünyanın en eğlenceli müziği ortaya çıkmıştır. Karnavallar kenti Rio de Janerio, Dünya müzik ve eğlencesinin kalbidir ve tartışmasız hem dinlemek hem de bu müziği yapmak benzeri olmayan bir deneyim ve coşku yaşamak demektir.

 

 
 
Adres: Mansuroğlu Mahallesi Dumlupınar Caddesi No:27/1 Bayraklı İzmir Tel: 0 232 388 50 33 GSM: 0 535 415 07 21
© 2019 Latin Centre, Tüm Hakları Saklıdır.